Monika Kozakiewicz

Absolwentka psychologii (spec. edukacyjnej) z 2020 roku, laureatka konkursu Absolwent z Pasją 2020.

Człowiek o wielu pasjach – od podróży, wspinaczek górskich i jazdy na rowerze po folklor, grę na fortepianie i komponowanie utworów muzycznych.

Twórczyni przestrzeni rozwoju dla ludzi nauki i sztuki, organizatorka wielu koncertów, konferencji i warsztatów z zakresu psychologii muzyki a także prelegentka podczas konferencji (m.in. „Muzyka dla mózgu – efekt Mozarta w świetle polskich i zagranicznych badań” podczas VI Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej „Wieloznaczność dźwięku” we Wrocławiu).

Popularyzatorka polskiego folkloru – ukazująca jego piękno – zarówno w Polsce, jak i na całym świecie (Grand Prix i I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „Folking with Erasmus +” za własny utwór „Magyar rapszódia”; czynny udział (wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Krakowiacy”) w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Zacatecas w Meksyku).

Największą pasją Moniki Kozakiewicz pozostaje komponowanie utworów: jako muzyk – występuje na koncertach, prezentując własne kompozycje zarówno w Polsce, jak i za granicą, osiągając sukcesy w konkursach kompozytorskich. Niejednokrotnie wykorzystuje w swoich utworach wątki zaczerpnięte z polskiej i słowiańskiej muzyki ludowej – w myśl romantycznych i neoromantycznych kanonów estetycznych.

Z zakresu działalności organizacyjnej należy nadmienić, iż jest założycielką Koła Naukowego Studentów Psychologii UP „Sensorium” (przewodniczyła mu przez 4 lata), pełniła funkcję sekretarza Krakowskiego Biura Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii oraz współorganizowała 2 koncerty w murach Uniwersytetu Pedagogicznego.


  • twitter
  • facebook
  • youtube
  • instagram